Na kus řeči

Shrnutí letošní sezóny

Shrnutí letošní sezóny

6. 10. 2016, 11:26

Zdravím všechny, kteří čtou mé nepravidelné příspěvky!

Svatební sezóna, ve které jsme oslavili 20. výročí, je skoro za námi a doufám, že naše nevěsty byly nejen krásné, ale budou i dlouho ve svých manželstvích šťastné :) Je to vždycky příjemné, když se můžeme potkávat s lidmi, kteří prožívají euforické chvíle spojené se začátkem manželství. Musím ale uklidnit všechny "závistivce", kteří si myslí v jak krásném prostředí a s jak šťastnými lidmi pracujeme, že ne vždy je situace okolo půjčování šatů ideální... Mnohdy stejně jako hormony ovlivní těhulku, řekla bych, že "předsvatební druh hormonu" ovlivní nejednu nevěstu, která se chová... prostě jinak! :) Často i doprovázející budoucí manžel komentuje zvláštní chování své budoucí ženy (které údajně dosud nepoznal :)) a bývá někdy legrace, někdy taky ne.... Je to stejné jako ve všech oborech podnikání, kde se potkáváte s lidmi. Narazíte na prima páry, na "oříšky", ale někdy i na velmi komplikované osoby. Naštěstí převažujete vy, normální, prima a vstřícní lidé a my jsme za vás rádi. Teda vlastně rády, protože v Adině na všech pozicích pracují ženy.
Tento rok je pro nás nejen "kulatý a výroční", ale zlomový. 20 let uteklo jako voda a je to krásné, protože vás každý rok přibývá a přibývá. A pro vás, nevěsty 2017 máme připraven dááárek největší! Nesmíme používat slovíčka s předponami nej atd., ale schválně podrobně sledujte naše stránky, prohlížejte obrázky nových modelů a počítejte je!!! Kolekce Pronovias 2017 bude v Adině naprosto bombastická!!! Znovu jsme objednaly novou kolekci francouzské značky Eglantine a jako novinka 2017 je velký návrat k celosvětově velmi oblíbené holandské značce Lady Bird, protože se prostě jejím novým modelům letos nedalo odolat.
A jeden poslední i když smutný dodatek na konci mého příspěvku. Při vyzvedávání šatů se vždy, když u toho jsem ptám všech nevěst, zdali byly u nás spokojené a vše bylo v pořádku... Popravdě jsem ještě nezažila negativní reakci. Nejenom to, většinou nevěsty reagují vyslovené nadšeně! Věřím, že předávají své pozitivní zážitky a zkušenosti svým blízkým, protože nejvíce vás chodí právě na doporučení, ale bohužel málokterá nevěsta sedne k internetu a ohodnotí nás takto kladně i na internetu, třeba na Googlu, Facebooku... Zato naše konkurence, jak jsme zjistili, vůbec v této oblasti nezahálí a častuje nás jednohvězdičkovým hodnocením, aby nám snížila hodnocení na Googlu. Velmi zajímavé je, že jména těch, kteří nám "jednohvězdičkové" hodnocení dávají, nejsou nikde v našem rezervačním systému k dohledání. tak je s podivem, že tyto "osoby" ohodnotili pouze Adinu a žádný jiný podnikatelský subjekt, některá jména nezná Google ani Seznam. Zvláštní... Říká se, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno a Země je kulatá a vrací se vše dobré, ale i zlé. Tak nějak nevím, jestli zrovna tento způsob konkurenčního boje je ten, kterým se potřebujete vymezit...
Mějte se rádi, život je (relativně) krátký!
Marie Nováková

Novinky v Adině :)

26. 4. 2016, 12:12

Milé nevěsty, milí čitatelé!

 
Dala jsem si tentokrát na čas, ale nebylo zbytí. Teprve nemoc, kvůli které jsem byla upoutána na lůžko, mě přinutila k psaní. Schválně jsem ho totiž oddalovala, protože toto malé pisatelské pozastavení beru jako důležitou věc.
Adina letos 6. 6. oslaví 20 let! To je pro mě nejen významná, ale i dojemná záležitost. Jsme totiž zřejmě jediná firma v tomto oboru, která se jmenuje od začátku do teď stejně, má jediného stejného majitele a zároveň vzestupný vývoj. Jiné firmy se buď přejmenovaly v průběhu trvání, změnily majitele, nebo rovnou zavřely.
A teď dáááárky :) Ty přeci ke každým narozeninám patří. První dárek  je zřejmě ten, že drtivá většina nevěst respektuje naše rozhodnutí vybírat za zkoušení svatebních šatů v případě, že si šaty nezamluví. Jsme hrdí na to, že v krásném prostředí nabízíme velký výběr krásných značkových svatebních šatů a tak nechceme "komety", které obíhají salony za jakýmkoliv jiným účelem než si šaty půjčit či koupit. To se osvědčilo.Nevěst nám neubylo, ba naopak a my cítíme, že pracujeme s "normálním materiálem" :) Zdravím tímto jednu nevěstu ze Slovenska, která bydlí v Praze a oceňuji to, že se mé asistentce přiznala k tomu, že si šaty chce nechat ušít, jen si musí vyzkoušet co vlastně chce a je za to ochotna zaplatit. 
Další a velmi významný dárek, který jsme dostali je přímo od firmy Pronovias. Vzhledem k tomu, že jsme v minulém roce u Pronoviasu nakupovali nejvíce :), máme tu možnost vybírat ze všech nových modelů v Barceloně jako první! Je to nádherný pocit a my pro vás ty nejkrásnější modely vybrali už v lednové předkolekci a v dubnu je vybereme znovu na přehlídce hlavní kolekce Pronovias 2017! Nadále si uvědomujeme, že tyto nádherné modely milujete a budeme se snažit jich nakupovat co nejvíce!!!
Nakonec velké překvapení. Aňa Geislerová, která je nejen vynikající herečka, teď už i spisovatelka a v neposlední řadě je považována za módní ikonu, nám slíbila navrhnout pár modelů svatebních šatů, které si budete moci pořídit pouze u nás. Toho si opravdu moc vážíme a neuvěřitelně se těšíme!
Ať už se vdáváte, ženíte či nikoliv, přeji vám krásné jaro, léto a buďte veselí!
Vaše Marie Nováková.

Konec sezóny 2015 a novinky v Adině

1. 9. 2015, 12:43

Milí přátelé,

 
ozývám se z posledního prázdninového dne! A že to byly pěkně horké prázdniny :) Obvykle se při vyzvedávání šatů budoucí novomanželé obávají deště, letos to bylo přesně naopak. Řikali " hlavně ať není přes 30 stupňů". Popravdě většinou bylo...
Teď už jen ty záříjové svatby (že vás je!) a pomalu můžeme vydechnout :) Sezóna byla úžasná, je vidět, že se máte rádi a máta rádi i svatby a v neposlední řadě ADINU. My vám za to opravdu upřímně děkujeme!
Pomalu se chystáme na společenskou sezónu, radujeme se vždy z nově příchozích balíků jak nových společenských šatů, tak i prvních svatebních, které pomalu začínají přicházet. Těšíme se nejen na kolekci Pronovias 2016, ale i na další tři nové značky, které obohatí naší novou kolekci. Nechte se mile překvapit, co nového jsme pro Vás nakoupili.
Od 1.9. se také přidáváme k dalším salónům, které účtují poplatek za zkoušení svatebních šatů v případě nezamluvení. Nezavést ho by bylo pro nás zřejmě zdrcující, protože by se k nám nevěsty, které chtějí pouze zkoušet "navalily" a my bychom nedělali nic jiného, a bohužel bychom neměli čas ani prostor pro "normální" nevěsty. To je přesně to, co nechceme a budeme se tomu velmi bránit. Jinými slovy, se těšíme na vás, které si šaty chcete půjčit nebo koupit (v příštím roce bude velká novinka- prodej svatebních šatů od 15 do 18 tisíc!) a věřte, že bude z čeho vybírat a že naše asistentky zůstanou nadále tak vstřícné a lidské jako byly doposud! Nakonec malá ochutnávka nové značky pro příští rok http://idatorez.com/en.
Tak zase někdy v zimě nashledanou :)
Vaše Marie Nováková

Novinky z naší branže

20. 3. 2015, 10:35

Milé nevěsty,

 

po delší odmlce se zase hlásím! Je toho tolik nového, co se v naší branži děje a co je, myslím, zajímavé i pro vás. Vznikla Asociace značkových svatebních salónů z. s.. To co se totiž děje v této branži, už začíná být na pováženou.  Na to, že si některé nevěsty objednávají nepovedené fejky z Číny, už jsme si pomalu zvykli, ale že se tento nešvar prodral už i do některých svatebních salónů, je velmi smutné. My, kteří provozujeme salony s originály, do kterých investujeme spoustu peněz, se pak nestačíme divit, když jiný salon nakoupí 8! kousků značkových šatů, zbytek objedná z Činy a láká nevěsty na stovky originálů. Většina nevěst to samozřejmě pozná a pak nám to vypráví, ale jsou takové, které naletí. Za chvilku budou zprovozněny stránky této asociace a každý salon, který nabízí pouze značkové šaty, bude mít i označení na vchodových dveřích. Nenechte se zbytečně okrádat!

Na sklonku roku také probíhala celorepubliková diskuze majitelů svatebních salonů, ohledně poplatků za zkoušení šatů. Jedná se o obranu právě před těmi nevěstami, které Vás pěkně podusí, třeba 3 hodinky zkouší, odejdou s plným foťákem a s vědomím, že na základě těch fotografií si objednají buď Čínu, nebo si je nechají ušít u švadleny. Při každém zkoušení se šaty méně či více opotřebovávají (make-up, zapocení...) a musí se pak vyčistit. Po každém vyčištění také mírně ztrácejí na "své kráse" a to nezmiňuji práci asistentek, které třeba místo zkoušení s "falešnou nevěstou" mohly upravovat jiné šaty, žehlit, uklízet nebo se prostě mohly věnovat nevěstě, která opravdu hledá své šaty v půjčovně!

Salony, které poplatky zavedly si tuto změnu chválí. Nevěsta nezkouší třeba 4 hodiny a to 3x!, ale u zkoušení přemýšlí. Hlavně jim tam prý chodí jen ty nevěsty, které si chtějí opravdu šaty půjčit. Tak uvidíme, jak se salony v Praze zachovají začátkem nové sezony. Malá technická :), vybírá se 200 Kč za 1 hodinu zkoušení a pokud nevěsta zamluví, neúčtuje se žádný poplatek. Pokud se s potvrzením vrátí do 3 mesíců a šaty zamluví, vrátí se jí stejně. Myslím, že je to férové i když jsem neměla odvahu v letošním roce poplatky v Adině zavést. Přála bych každé nevěstě, které se to nelíbí, aby si práci u nás na jeden den vyzkoušela. Ona to opravdu není lehká práce jak po fyzické, tak po psychické stránce a pokud asistentka tuší, že se snaží zbytečně, je to opravdu smutné.

"Zamlouvací sezona" je v plném běhu, nevěsty si podávají kliku u dveří a my se pomalu chystáme znovu do Barcelony na výběr kolekce 2016, která proběhne v květnu. V květnu do Adiny přijdou už i první kousky svatebních šatů značky Pronovias 2016 z předkolekce, která se vybírala v lednu. Takže i nevěsty, které se budou vdávat v tomto roce, mohou mít na sobě šaty z kolekce 2016! To jsou mi věci :-) Tak alespoň něco úsměvného a pozitivního na konec.

Krásné svatby všem letošním nevěstám a ženichům přeje,

Marie Nováková

Výběr svatebních šatů

31. 3. 2014, 17:31

Milé nevěsty,

Čeká Vás výběr svatebních šatů ať už k půjčení nebo ke koupi? Každá z vás je samozřejmě jiná a každá čeká od svatebních šatů něco trochu jiného... Ať už chcete být za princeznu, ženu vamp nebo za sportovní, šmrncovní či opravdu něžnou…, vždy je důležité vědět, s kým půjdete šaty vybírat! Se svou nejlepší kamarádkou si rozumíte SKORO úplně ve všem, ale pozor! Máte i stejný vkus na oblékaní? Mnohokrát se mi stalo, že kamarádka nevěsty to OPRAVDU myslela dobře se svými radami, jen do toho trochu promítala bohužel sebe, svůj vkus a své představy o tom, jak by nevěsta mela vypadat... a ty se bohužel lišily od představ nevěsty. Není na tip kamarádky, která má sice jiný názor, ale ví, že když se její kamarádka - nevěsta v určitém modelu cela rozzáří a prostě je ji v něm dobře, klidně tuto skutečnost okomentuje slovy: moje favoritky to nejsou, ale já se nevdávám, tobě moc sluší, jsi to v nich TY!


Ať už Vám radí maminka, kamarádky nebo asistentky v salonu, všechny je vyslechněte, vlastně je nechte vypovídat, ale vybírejte podle Vašeho "vnitřního já". Musíte přeci cítit, i když jste sebenerozhodnější, že TO JE ONO!!!! Nebo naopak ať do Vás všichni "meldují" jak Vám to sluší, ale Vy se v tom necítíte na 100%, tak se prostě NENECHEJTE zvyklat!


A ještě jedna malá, ale důležitá rada. Foťáky nechte doma. Tedy pokud si chcete podle nich pak vybírat doma šaty. Jednou se hůř zatváříte, jednou mate horší světlo, prostě tuto záležitost může ovlivnit vícero faktorů a Vy můžete na základě ne úplně povedených fotografii vyřadit šaty, které vám slušely nejvíc a jednoduše PŘEBRAT. Fotky jsou pak důležité pro floristku nebo kadeřnici, ale podle mého vybírat šaty se podle nich nedá…

 

Vaše Marie Nováková

 

Konec sezóny 2014

5. 9. 2014, 18:01

Milé nevěsty, milí čitatelé mých příspěvků!

 
Svatební sezóna prožívá svůj druhý vrchol (první byla v červnu a druhá je vždy v první polovině září) a tak je čas k rekapitulaci sezóny. Myslím, že se povedla! Oblékly jsme na svatbu i pár více, či méně utajených nevěst celebrit, ale ty pro nás nejsou důležitější, než ty "necelebrity". Mám vždy radost, když jde vracet šaty nevěsta i se ženichem. Nevěsta má na hlavě ještě "zbytky" svatebního účesu, ne vždy dokonale odlíčený perfektní svatební make-up a ženich kruhy pod očima a hluboký hlas od svatebního "halekání" :-) Ukazují nám své prsteny na prsteníčcích a jsou šťastnííííí!
Do tohoto mumraje ještě stále přicházejí nevěsty nové, které chystají svatbu v září či říjnu, pokukují po "už mladých paních" a jsou tak statečné, že zařídí svatbu za 14 dní???!!! Není problém! Asi tuší, že společnými silami to s naším kolektivem asistentek, koordinátorek, kadeřnic, vizážistek atd. dohromady dáme! 
Pak přichází ještě jeden tip nevěst. Nevěsty roku 2015! Zásnubní prstýnek na ruce, termín ještě není..., ale to NEJ, NEJ, NEJ, což šaty pro skoro každou nevěstu jsou, tak už chtějí vědět a vidět, co jim sluší a nesluší... Pokud na takovou nevěstu narazím, tak se jí snažím poradit jako své nejlepší kamarádce. Opravdu! Šaty se chodí vybírat s termínem a nejlepší období na vybírání je druhá polovina prosince. Všichni totiž řeší Vánoce a Silvestra a salóny jsou prázdné. Tedy co se nevěst týče. Ale pozor!!! Veškerá nová kolekce svatebních šatů na příští sezónu je už ve všech solidních salónech připravena a čeká! Takže bez front, bez objednání, v klidu a pohodě můžete před svátky vybírat z úplně nových šatů.
P.S. A ještě letošní svatbu bych ráda zmínila. Miluji překvapení a tady to překvapení opravdu bylo. Nevěsta si zamluvila šaty, oblek jsme vybírali podle jeansu, sako podle bundy. No ženich neměl potuchy... Když jsem přece jen troufala zmínila, že by třeba ženich nemusel být s (pouze pro něj) utajenou svatbou spokojen, opáčila, že to ví, že se ženich chystá to samé udělat jí, tak ho předběhla! :-) Úžasná, akční nevěsta!
Všem letošním párům přeji ze srdce ať jim to vydrží! Na pořád! Nebo na hooodně dlouho :-)
 
S úctou
Marie Nováková

Červen - nejfrekventovanější svatební měsíc

11. 6. 2014, 12:34

A máme tu červen! V Česku nejfrekventovanější svatební měsíc z celého roku. Když přicházím po osmé ráno do práce, děvčata sedí u šicího stroje nebo s jehlou v ruce či stojí za žehlícím prknem. Když tam náhodou vezu čerstvé květiny v devět večer, situace je stejná. Jako by ani nechodily domu spát... Mezitím obslouží při předsvatebních zkouškách desítky více či méně nervózních nevěst a já se každým rokem víc a víc divím, kde na to berou nervy. Má služebně nejstarší zaměstnankyně je v Adině devět let, stihla se mezi tím také vdát a mně bude moc líto, až mi "zdrhne" na mateřskou a neuslyším její záchvatový smích přes dvě patra.

Máme za sebou také jednu VIP svatbu, ale pozor, nesmíme a je-li to přání našich zákazníků, tak je to "zákon" prozradit o koho se jedná... Je nám to moc líto, protože pár je to krásný (sportovec a manekýnka, konkrétnější být nemohu, přišli byste na to :-)), ale snoubenci to udrželi v tajnosti do poslední chvilky a dokud to novináři nevyšťourají, nesmíme žádné foto zveřejnit ani my!

Svatební veletrhy byly letos náročné (ostatně jako každý rok), vybrat kolekci šatů tak, aby se zavděčila co nejvíce nevěstám v příštím roce, namíchat barvy a velikosti, aby toho nebylo moc (ony ty originály jsou opravdu drahé :-/), aby toho nebylo málo, aby šaty dobře seděly, aby bylo něco pro chudé i bohaté :-). Můj největší zážitek ovšem nebyl z vybírání šatů, ale ze setkání s Karolínou Kurkovou po přehlídce a při následném fotografování mou kolegyní ze salónu Caxa, kdy zaboha nemohla zapnout foťák, pak najít svůj mobil a já už se tou trapností vedle Karolíny propadala (kolik by to asi stálo, ty 3 minuty, kdy se zubíme do foťáku a ono furt nic a nic a nic..., kdybychom za to měly platit??? :-)) Ona se ale zachovala jako absolutní profík, jen se po těch třech minutách možná méně usmívala. Můj třas rukou při následném opětovném fotografování kolegyně Blanky ze salónu Caxa způsobil to, že jsem udělala asi 5 fotek za vteřinu!

A pak prase. Divoké. Na ulici, na periferii Barcelony, mezi domy a turisty! Pochodovaly si vedle nás a já nevěděla na který strom bych měla skočit dříve, ale evidentně byla prasata na turisty zvyklá. Trochu kontrast v těch setkáních, pravda, ale musím říci, že jsem se vždy zapotila!

Krásný červen, povedené svatby všem nevěstám a ženichům!

Vaše Marie Nováková

Svatební šaty z Číny

28. 4. 2014, 13:10

Ožehavé to téma! Přijde k nám nevěsta, vybírá hodiny a hodiny, někdy 2x i 3x a fotí. Po dlouhém vybírání nakonec vybere jeden model, pěkně poděkuje, ale odejde bez zamluvení šatů. Asistentka je překvapená, protože všechny detaily na kterých lpěla se vyřešily, vše sedělo jak má! O 3 měsíce později se pak k nám vrátí, v ruce pytel a v nich šaty, které jsou velice podobné těm co zkoušela.Podobné… materiál je slabší, krajky působí lacině, zpracování nejisté. Chybí standarty, které jsou právě jen na originálech. Chce je po nás vyčistit a vyžehlit. Rádi to uděláme, ale popravdě zíráme. Jak náročná při vybírání tato nevěsta byla, všechny detaily se řešily… To je těch ušetřených cca 5000 Kč, taková hybná síla aby jí donutila slevit ze svých požadavků..? Prošlo mi rukama pár takto získaných modelů a musím říct, že 70% z nich bych si netroufla nabízet snad ani zdarma. 30% byla solidní napodobenina.


Podobnou zkušenost mám ze serverů , kde se nabízí šaty, které jsou prezentované na krásných fotografiích za ceny zlomkové než za ceny za které je kupujeme od renomovaných výrobců. Skutečnost je ale daleko pravdě těm fotografiím. Je to „boj“ každé nevěsty, která jde do tohoto rizika. Některé nevěsty je pak těsně před svatbou nechávají přešívat, různě vylepšovat, ale častokrát k nám tyto nevěsty přijdou na poslední chvíli abychom „je zachránili“. Tak Vám držím palce!

 

Vaše Marie Nováková